TUV

Optimální ekonomický ohřev teplé užitkové vody pomocí Vašeho elektrického bojleru napájeného v první řadě z fotovoltaických panelů. V případě nedostatku slunečního záření dochází k automatickému nahřívání bojleru z distribuční elektrické sítě. 

Základní sestavu tvoří:
5 fotovoltaických panelů AEG o výkonu 500Wp umístěných na střeše domu. Střídač A-Z WATER INVERTER od firmy A-Z TRADERS s.r.o.

Funkční režimy:
FVE - bojler je nahříván pouze z fotovoltaických panelů
SÍŤ - bojler je nahříván pouze z distribuční elektrické sítě
AUTO - automatické přepínání mezi fotovoltaikou a distribuční sítí

Parametry sestavy:
výkon2500 Wp
počet FV panelů5
typ FV panelůAEG 500 Wp
střídačA-Z WATER INVERTER
akumulátornení součástí
zálohanení součástí
roční výroba2300 - 2600 kWh
(dle umístění)

Celková cena před dotací včetně DPH:
od 75 000Kč

Dotace:
Dotace NZÚ Light výše podpory 60 000Kč
Dotace NZÚ Standard výše podpory 45 000Kč   

Komponenty

A-Z WATER INVERTER

Ohřev vody z fotovoltaiky nabízí efektivní přímé napájení bojleru ze slunce. Optimální ekonomické a technické řešení pro napájení bojleru přímo z fotovoltaiky bez nutnosti velké, těžké a drahé technologie. Zařízení podle nastaveného režimu napájí přímo bojler z produkce solárních panelů bez zbytečných ztrát.

Pro optimální efektivitu je výkon z panelů zpracováván přes MPPT, čímž je zaručen optimální pracovní bod a nejvyšší efektivita výroby elektrické energie. Vzhledem k tomu, že je bojler v podstatě čistě ohmická zátěž, je výkon zpracováván prakticky od prvního vyrobeného wattu (> 50W produkce) energie z panelů přímo do
teplé vody.

S ohledem na univerzálnost použití je výstupní napětí střídavé o frekvenci sítě, tím odpadá nutnost použití speciálních bojlerů pro stejnosměrné napájení. Jednotka je koncipována pro vstupní napětí 120 až 400 V DC s ohledem na provozní napětí topné patrony bojleru.

V praxi je optimální kombinace čtyř až pěti panelů o výkonu 450-550 W na panel s bojlerem na 230 V. K jednotce je dodáváno čidlo teploty díky kterému je možné nastavit konečnou teplotu pro nahřívání z FVE nebo HDO, podle režimu funkce.

Jednotka nepotřebuje přívod HDO signálu, může být spínána přímo jako spotřebič (bojler). Jednotka je samozřejmě opatřena jištěním na DC straně a odpojovačem.